V zime môžete navštíviť:


  


V zimnom období si prídu na svoje všetci ľudia, ktorí si môžu vybrať z rôznej ponuky zimných športov:
   • prechádzky do okolia s možnosťou vychutnať si zasneženú krajinu
   • vysokohorské túry po vysokohorské chaty
   • lyžovaie
   • sánkovanie
   • bežkovanie
   • korčuľovanie
   • lezenie ľadov

LYŽOVANIE:


ŠTRBSKÉ PLESO (1350 m.n.m.) - vzdialenosť od Tatranskej Štrby 7 km, od Novej Lesnej 20 km

Štrbské pleso je najvýznamnejšie tatranské stredisko zimných športov. Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom. Na Štrbskom Plese môžete využiť služby požičovní lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov. K dispozícii máte 7,21 km zjazdoviek zasnežovaných v celej dĺžke a 14 km bežeckých tratí. Zjazdovky a bežecké trate sú denne upravované. Určite nevynechajte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Milovníci snowboard-adrenalínu môžu navštíviť snowpark na ľavej strane svahu Interski s možnosťou jumpovania a s využitím railov a prekážok Štrbské Pleso poskytuje lyžiarom šesť lyžiarskych vlekov, štyri zjazdové trate strednej náročnosti a množstvo ďalších aktivít, ktoré vytvárajú návštevníkom tohto strediska výborné podmienky pre aktívnu zimnú rekreáciu.


TATRANSKÁ LOMNICA (850 m.n.m.) - vzdialenosť od Tatranskej Štrby 25 km, od Novej Lesnej 8 km
SKALNATÉ PLESO (1750 m.n.m.) Lomnický štít

Z výšky 2196 m n.m. zlyžujete cez Lomnické sedlo 6 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. Skvelé lyžovanie v Lomnickom sedle na najvyššie položenej a najstrmšej zjazdovke na Slovensku, zjazdovky zo Skalnatého plesa, na Čučoriedkach, zo Štartu do Tatranskej Lomnice a na Bukovej Hore sú vďaka novému zasnežovaciemu systému a novým sedačkovým lanovkám garanciou najlepšej lyžovačky na slnečnej strane Vysokých Tatier. V stredisku sa nachádzajú dve „čierne“ značené zjazdovky, z ktorých najmä extrémna trať č.4. Takzvaná Francúzska mulda, poskytuje nevšedný zážitok z jazdy aj tým najskúsenejším lyžiarom. Lyžuje sa tu do 15. mája, aj dlhšie, čo ocenia najmä priaznivci jarnej lyžovačky. Nezabudnuteľnou atrakciou je výlet visutou lanovkou na Lomnický štít. Tatranská Lomnica je jedna z najväčších a najkrajších osád na území Vysokých Tatier. Nachádza sa 6 km východne od Smokovca, na úpätí Lomnického štítu.


STARÝ SMOKOVEC (1010 m.n.m.) - vzdialenosť od Tatranskej Štrby 35 km, od Novej Lesnej 3 km
HREBIENOK (1310 m.n.m.)

Najstaršia tatranská osada Starý Smokovec je v súčasnosti administratívnym centrom Vysokých Tatier. Osada je významným dopravným uzlom s odbočkou trate Tatranskej elektrickej železnice a lanovkou na Hrebienok. Vyvezte sa na Hrebienok s rodinou či priateľmi pozemnou lanovkou. Vyskúšajte sánkovačku z Hrebienka do Starého Smokovca po 2,6 km dlhej sánkarskej dráhe. Lyžiarske stredisko Jakubkova lúka je vhodné najmä pre lyžiarov začiatočníkov a rodiny s deťmi.


ŽDIAR - STREDNICA (900 m.n.m.) - vzdialenosť od Tatranskej Štrby 45 km, od Novej Lesnej 27 km

Stredisko je určené výlučne pre začiatočníkov a nenáročných lyžiarov. Nachádza sa na úpätí Belianskych Tatier. Počas celej zimnej sezóny je tu otvorená detská lyžiarska škôlka, lyžiarska škola pre dospelých a začiatočníkov a ski bufet.


ŽDIAR – BACHLEDOVÁ DOLINA – JEZERSKO (1160 m.n.m.) - vzdialenosť od Tatranskej Štrby 40 km, od Novej Lesnej 23 km

Stredisko sa nachádza mimo územia Vysoké Tatry. Bachledová dolina je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Sedačková lanovka, dva lyžiarske vleky, ski bufet a požičovňa poskytujú základný komfort pre nenáročných lyžiarov a školské zájazdy. Z vrcholovej stanice sedačky je prekrásny výhľad na hrebeň Belianskych Tatier.


LOPUŠNÁ DOLINA a Lučivná (800 m.n.m.) - vzdialenosť od Tatranskej Štrby 9 km, od Novej Lesnej 17 km

Nachádza sa pri meste Svit, od ktorého je vzdialené. Ponúka lyžovanie v malebnom prostredí podtatranského kraja s krásnym panoramatickým výhľadom na Vysoké Tatry. K dispozícii je 5 vlekov Tatrapoma, z toho dva vleky pre začínajúcich lyžiarov. Pred vstupom do Lopušnej doliny sú k dispozícii upravené bežecké trate pre začiatočníkov aj pokročilých, požičovňa lyžiarskych potrieb, snowboard, snowtubing, požičovňa snežných skútrov, skiservis, jazda na lyžiach a snowboarde za skútrom, večerné lyžovanie, občerstvenie v reštaurácii (60 miest), detský kútik, lehátka na opaľovanie, organizovanie pretekov a súťaží pre lyžiarske zájazdy a firmy, vyhradenie vleku a svahu pre zájazdy a školy, lyžiarska škola pre telesne a mentálne postihnutých.