Fakultatívne výlety:


  Organizujeme jednodňové zájazdy na požiadanie klientov ako napríklad:

• výlet lanovkou na Skalnaté pleso a Lomnický štít, možnosť turistiky do blízkeho okolia, prehliadka Botanickej záhrady – expozícia tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici

• výlet lanovkou na Kasprov vrch, prehliadka turistického mestečka v Zakopanom. Pri návrate sa zastavíme v Belianskych Tatrách v rázovitej dedinke Ždiar, kde sa pokocháme panoramatickými výhľadmi na okolitú prírodu.

• výlet do Červeného Kláštora Národného parku Pieniny, kde na pltiach či rafte splavíme rieku Dunajec až k našim poľským susedom. Po splavení rieky Dunajec sa vrátime naspäť do Červeného Kláštora buď pešo po náučnom chodníku popri rieke, alebo na horskom bicykli, poprípade autobusom. Po ceste navštívime poľské mestečko Szczavnica, stredisko Lesnica, kde si posedíme pod zrubovým prístreškom s podávaním goralských špecialít. Na konci výletu je možnosť návštevy kartuziánskeho kláštora, či zámku Niedzica.

• výlet do Belianskej jaskyne, ktorá sa nachádza vo východnej časti Národnej prírodnej rezervácie Belianske Tatry na území Tatranského národného parku. Po prehliadke jaskyne sa prejdeme po okolitej prírode s možnosťou turistiky k najbližšej vysokohorskej chate Plesnivec (1290 m), ktorá sa nachádza v závere doliny siedmych prameňov.

• výlet na Sliezsky dom, kde k Sliezskemu domu sa dopravíme autom, turistika okolo Velického plesa s výstupom na Poľský hrebeň a Východnú Vysokú.

• výlet na Popradské pleso, prehliadka Symbolického cintorína, turistika k Hincovmu plesu, ktoré je najväčšie a najhlbšie vo Vysokých Tatrách. Možnosť pokračovania turistiky na Kôprovský štít.

• výlet do Slovenského raja, prehliadka Dobšinskej ľadovej jaskyne, po ukončení prehliadky sa premiestnime do Dediniek s možnosťou výstupu lanovkou na Geravy, turistika po Zejmarskej rokline a cestu ukončíme relaxom pri vodnej nádrži.

• výlet na Morské oko, ktoré sa nachádza na poľskej strane. Priezračné pleso, do ktorého tečú dva vodopády, nad ktorými sa nachádza majestátny štít Rysov. Pokračovať budeme turistickou cestou na Rysy, kde sa po ceste zastavíme na bylinný čaj v chate pod Rysmi, ďalej vzostupom do Mengusovskej doliny, resp. z Morského oka sa vrátime naspäť na Lysú Poľanu, kde cestou späť sa zastavíme v Belianskych Tatrách v rázovitej dedinke Ždiar, kde sa pokocháme panoramatickými výhľadmi na okolitú prírodu.

• výlet do doliny v Liptovskom Jáne, prehliadka Stanišovskej jaskyne, kúpanie sa v termálnom kúpalisku, cestou späť sa zastavíme v Skanzene Pribylina.

• výlet do Demänovskej doliny, prehliadka Demänovskej ľadovej jaskyne, resp. jaskyne slobody, vyvezieme sa lanovkou pod Chopok a turistickou trasou si vyšliapeme na Chopok, kde nás čakajú nádherné výhľady na okolitú prírodu.